Erdoğan-Putin Görüşmesi Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in G20 Liderler Zirvesi kapsamında görüşme gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in G20 Liderler Zirvesi kapsamında bir araya geldi.  Görüşme, 1 saat sürdü, TSİ 18:25’te bitti.

Görüşmeden önce Erdoğan yaptığı açıklamada;
“G-20 marjında bir araya gelmek beni son derece mutlu etti. Bu ara hayati konularda görüşme fırsatımız oldu. Türk akımıyla ilgili yaptığımız görüşmeler büyük önem arz ediyor. Bu arada İdlib ile ilgili İstanbul’daki dörtlü zirve çok büyük önem arz etti. Tabi atmamız gereken çok daha farklı adımların olduğuna inanıyorum. Çok kısa da olsa dar çerçevede İdlib ile ilgili bir görüşme yapmayı doğru buluyorum” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Erdoğan ile bu toplantıyı yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Bundan kısa süre önce İstanbul’da bir araya gelme fırsatı bulmuştuk. Türk Akımı deniz yatağı inşaatının bitişini birlikte kutlamıştık. Türkiye bir kez daha dış politika konusunda bağımsızlığını ve bir ortak olarak ne kadar güvenilir olduğunu kanıtladı. Bu proje ekonomimizin büyümesine ve enerji güvenliğinin sağlanmasına büyük katkı sağlayacak; sadece bizler için değil bütün Avrupa için.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.