Erdoğan’dan Partisine Mesaj

Fotoğraf: AKP

Erdoğan, Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’na partisine “Oy verme günü sandığa çok sıkı sahip çıkamazsak elimizdeki seçimi kaybederiz” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Kongre Merkezi’nde partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’na katıldı. Seçim gününe dair partisine “Seçim iki yerde kazanılır. Birincisi sahadır. İkincisi sandıktır. Saha çalışmalarını iyi yürütemez, oy verme günü sandığa çok sıkı sahip çıkamazsak elimizdeki seçimi kaybederiz.” mesajı verdi.


Erdoğan, “Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti’de olacağım’ diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. AK Parti’den ayrılıp da bu partinin gölgesinde korsan siyaset yapmaya kalkana da kimse kusura bakmasın ‘eyvallah’ etmeyiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’ndan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.A Haber muhabiri Rüya Akkuş, Erdoğan’a Yeniden Refah Partisi’nin açıklamalarına ve tavrına ilişkin bir soru yöneltti. Erdoğan soru üzerine, “Yeniden Refah’ın tavrını sizler de biliyorsunuz. Birçok yerde Cumhur İttifakı ile hareketi söz konusu değil. Milletvekili seçimlerindeki durumdan şu anda adeta kopmuş vaziyette. Yeniden Refah olarak ya bizden ayrılmış olanlar veya bize karşı tavır içinde olanları aday çıkardılar. Onlarla yollarını devam ettiriyorlar” ifadelerini kullandı.
AKP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da partisinin genel merkezinde düzenlediği açıklamada seçim günü AKP’den 1 milyon kişinin aktif olacağını, 1 milyonun da “lojistik destek” vereceğini söyledi. Yavuz, seçim günü sandıkta AKP adına müşahit olarak 420 bin kişinin görevlendirileceğini kaydetti.

https://x.com/RTErdogan/status/1762161884105408864?s=20

https://x.com/RTErdogan/status/1762114886643945892?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.