Erken Bahar Doğayı Canlandırdı

dereKüçük Menderes havzasında geçtiğimiz pazar gününden itibaren etkili olan bahar havası bölgedeki dereleri de coşturdu. Yüksek kesimlerde karların erimesiyle birlikte uzun süredir kuru olan dereler yeniden akmaya başladı.

Yaz-kış akan Rahmanlar çayı, son yağışların ardından karların da erimesiyle yatağını zorlamaya başladı. Derebebekler köyü yakınlarında Suçıktı bölgesinden gelen dereyle birleşen Rahmanlar çayı, geçtiği bahçe ve tarlalara hayat veriyor. Küçük Menderes nehrini besleyen dereler arasında yer alan Rahmanlar üzerinde yer alan kemerli köprüler, suyun yeniden coşkun şekilde akmasıyla fotoğraf meraklıları için güzel bir görünüm ortaya çıkardı. Suçıktı köyünde dağda kavak ağaçları arasında oluşan minik şelaleler de seyrine doyumsuz güzellikte bir manzara oluşturdu.

Üzerine Aktaş Barajı inşa edilen İlkkurşun çayı da Küçük Menderes nehrini beslemeye başladı. Tarihe başkent olarak adını yazdıran Birgi beldesinin tam ortasından geçen Birgi çayı, coşkun akışıyla eski günlerini aratmıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.