Eskişehir 1. Ulusal Opera ve Bale Günleri Başladı

Eskişehir, Türkiye’de ulusal anlamda ilk kez düzenlenen 1. Ulusal Opera ve Bale Günlerine ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ve 26 Mart’a kadar sürecek olan etkinlik, Türk Opera ve Balesi’nin birbirinden seçkin örneklerini ilk kez bir araya getiriyor.

1. Ulusal Opera ve Bale Günleri’nin açılış temsili, ”Karyağdı Hatun”, ”Yusuf ile Züleyha” gibi halkın büyük beğenisini kazanmış eserlerin de bestecisi olan geçen yıl hayatını kaybeden Okan Demiriş’in IV. Murat Operası ile yapılacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasındaki iş birliğiyle gerçekleşen ve Okan Demiriş’e ithaf edilen programla sanatsal ve estetik beğeni düzeyinin yükseltilmesi hedefleniyor.

9–26 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan I. Eskişehir Ulusal Opera Bale Günleri’ne Mersin, Ankara, Samsun, Antalya, İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleri katılacak. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Saray’ında saat 20.00’da düzenlenecek etkinlikler kapsamında;

9 Mart Çarşamba ”4. Murat” operası,

12 Mart’ta ”Cem Sultan” operası,

16 Mart’ta ”Güldestan” modern dans gösterisi,

19 Mart’ta ”Karacaoğlan” operası,

23 Mart’ta ”Kösem Sultan” balesi ve

26 Mart’ta ”Aşk-ı Memnu” operası sanatseverlerle buluşacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.