‘Fedakârlık’ Bayburt’ta Sahnelendi

BAYBURTİstanbul Dünya Sahnesi tiyatro ekibi ‘Fedakârlık’ adlı oyununu Bayburt’ta sahneledi. için yaptığı özverinin dile getirildiği 2 perdeden oluşan oyun, karşılıksız olarak yapılan fedakârlığa yer veriyor.

Erdemli Kalemler Derneği’nin organizesiyle Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bir yurtta görev yapan müdür ile yardımcısının başından geçen olayların gerçek olaylardan esinlenerek anlatıldığı oyunda seyirciler kimi zaman güldü kimi ise gözyaşına boğuldu. Eğitimci Yazar Mahmut Açıl tarafından yurtta görev yapan yönetici, öğretmen ve çalışanların öğrencileri en güzel şartlarda yetiştirmek için yaptığı özverinin dile getirildiği 2 perdeden oluşan oyun, karşılıksız olarak yapılan fedakârlığa yer veriyor. 

Erdemli Kalemler Derneği Başkanı Muhammet Yakut yaptığı açıklamada, Allah rızası için yapılan işlerde üstün bir fedakârlık örneği gösterildiğini oyunda bir kez daha gördüklerini dile getirdi. Çelik, dernek olarak bu tür sosyal faaliyetlerin devem edeceğini altını çizdi.

Yapılan sosyal etkinliğe Bayburt Valisi Kerem Al, Bayburt Belediye Başkanı H. Ali Polat Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdullah Şahin de katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.