Gaziantep’te Klarnetli Trio Konseri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kültür etkinlikleri kapsamında klarnetli trio konseri düzenledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda verilen konseri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sema Marangoz, belediye yetkilileri ve çok sayıda katılımcı izledi.
Piyanoda Sibel Özgün (Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı), çelloda Erkan Özbek (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası), klarnette Prof. Dr. Ongun Onaran’ın (Ankara Üniversitesi) yer aldığı Anatolia Klarnetli Trio Üçlüsü, konserde, klasik müziğin yanı sıra dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden oluşan geniş bir repertuvarı seslendirdi.
İki bölümden oluşan konser Ludwig Van Beethoven (1770-1827), Paul Juon (1872-1940), Johannes Brahms (1833-1897) gibi sanatçıların bestelerine yer verdi. Konser sonunda, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, sanatçılara teşekkür ederek, çiçek ve Gaziantep el sanatına özgü bakır hediye takdim etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.