Gençler YGS Protestosuna Devam Ediyor

Ülkemizde yaşanan skandallara halk olarak yeterince tepki vermediğimizi düşündüğümüz son zamanlarda bu alışagelmiş tepkisizliğin değişmeye başladığını söyleyebiliriz. Artık olan bir skandal eskisi gibi çok kolay örtbas edilemiyor. İki haftadır YGS sınavında şifre iddiaları ne şekilde açıklama yapılırsa yapılsın  artık kimseye inandırıcı gelmiyor.

Gençleri ikna etmeniz için inandırmanız gerekiyor. İnandırıcı olmanız için de şifre olmadığını ispat etmeniz gerekiyor. Şimdiye kadar da somut bir şekilde ispat edemediğinize göre gençler inanmadıkları bu skandalın örtbas edilmesine izin vermeyecekler. Bununla ilgili gün geçmiyor ki farklı bir protesto eylemi yapılmasın.

Bu konuda teknoloji avantajlarını kullanan binlerce liseli genç facebooktan ‘‘ İstanbul ÖSYM şifreli soruları protesto etkinliği’’ grubu üzerinden haberleşerek İstanbul Taksim’de oturma eylemi yaptılar. ‘YGS’de şifre var,yeter artık ulan isyan var’, ‘İdealim tatmin olmak’, ‘Seri üretim malı değiliz, itaat etmeyeceğiz’, gibi gençlere özgü yaratıcı pankart ve dövizler taşıyarak alkış, ıslık ve düdüklerle YGS’deki şifre skandalını protesto ettiler. Protesto yürüyüşü yapan grup Galatasaray Lisesi’nin önünden geçerken bir binanın penceresinden Fethullah Gülen’in bir posterini sarkıtarak ‘Yeni dönem YLS şifresi gelmiştir’ yazılı pankart açması dikkat çekti. Grup YGS’deki şifre skandalını protesto etmek için bu Cuma günü liseli gençlerin okula gitmeyeceklerini açıklayarak protesto eylemini sona erdirdi.

Yoruma kapalı.