Güne Mutlu Başlamanın Yolları

Fotoğraf; Pixabay

Her birimiz hayatta enerjik ve mutlu olmak isteriz. Peki bunlar için neler yapabiliriz?

Modern zamanda hayatımızda iyi yaşam sağlayabilmek adına oradan oraya koşturuyor, çoğu zaman kendimizi ihmal ediyoruz.

Oysaki ruh sağlımızın her şeyden önemli olduğunu hatırlayıp bunun için küçük alışkanlıklar edinebiliriz. Bunun için bir kaç seçeneği sizler için sıraladık.

Erken Kalkan Yol Alır

Sabah erken kalkmak her zaman kulağa hoş gelmeyebilir ancak bir kaç gün üst üste bunu denediğinizde alışkanlık haline geldiğini göreceksiniz. Günün erken saatlerinde gökyüzünü izlemek, sessizliği dinlemek ve günün çoğunun size kaldığını hissetmek sizi çok rahatlatacaktır.

Fotoğraf; Pexels

Güne Bir Bardak Su İle Başlamak

Sizinle beraber uyuyan ve susuz kalan metabolizmanızı uyandırmanın en güzel yolu, güne 1 bardak su ile başlamaktır. İster sıcak, ister soğuk güne 1 bardak su ile başlamak metabolizmanızın uyanmasını sağlar.

Sosyal Medya İnsanı Yüzeyselleştiriyor

Sabah gözlerimizi açar açmaz cep telefonumuzu elimize alıyoruz. Sosyal medyada gezinerek dış dünyanın karmaşasını ve yüzeysel bilgilerini içimize alıyoruz. Sabah uyandığımızda taptaze zihnimizi 15 dakika veya yarım saat kendimizi dinlemeye ayırsak ve kendimizle sosyalleşsek daha pozitif ve kendimize değer verici bir etki yaratacaktır.

Sabah Meditasyonu

Her sabah yataktan çıktığımız gibi bir kaç dakika veya 1 saate yakın bir süreyi meditasyonla geçirirsek katbekat yararlı olacaktır. Sabah uygulanan meditasyon seansı düşüncelerinizi toparlamanıza ve gün içindeki planlarınızı daha verimli uygulamanıza yardımcı oluyor.

Alarmı Ertelemeyin

Sabah alarm çalınca, onu bir 5 dakika, sonra bir 5 dakika daha erteleyip; o kısa uykudan muhteşem bir keyif almak! Fakat bölük pörçük bu keyifli uykular derin olmadıkları için bizi yorgun kılmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Alarmın sesini duyduğunuz gibi kararlılıkla yataktan fırlamaya bakın.

Sevin, Sarılın, Söyleyin, Gülümseyin

Güne mutlu ve sağlıklı başlamanın en önemli anahtarı gülümsemek unutmayın, gün nasıl başlarsa öyle gider ve biter… Sevdiklerinize sarılın, sevdiğinizi söyleyin ve bütün gücünüzle gülümseyin.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.