Hataylılar Dünyanın En Çok Ödül Alan Belgesel Filmlerini İzleyecek

HATAY-Bu yıl 2.’si düzenlenen Uluslararası Antakya Bienali etkinlikleri kapsamında gösterime girdiğinde tüm dünyada ses getiren 19 belgesel film ücretsiz izlenecek. Filmler 4-6 Kasım tarihleri arasında Antakyalı sanatseverlerle buluşturulacak.

4-6 Kasım tarihleri arasında Antakya’da düzenlenecek “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali”ne Mimarlar Odası ve Antakya Akademisi Derneği ev sahipliği yapacak.

Etkinlikle tüm dünyanın beğenisi kazanan ve tüm dünyada ses getiren belgesellerin sanatseverlerle buluşturulacağını aktaran Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Yaşar Coşkun, mimarlık ve bir meslek odası olan odalarının sanatla ve kültürle iç içe olduğunu söyledi.

Toplumla buluşmayı hedefleyen her türlü oluşuma destek verdiklerini aktaran Coşkun, “Binlerce yıldan beri sanatla kültürle var olan Antakya’yı kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yer aldığı etkinliklerle buluşturacak olan 2. uluslararası Antakya Bienali kapsamında seçilen filmler 4-5 ve 6 Kasım tarihlerinde oda binamızda izleyicisi ile buluşacak. Antakya’nın var olan potansiyelini uluslar arası platforma taşımak ve farklı çok sayıda sanatçıyı eserleriyle bizlerle buluşturmak evrenselliği yansıtmak amacıyla bu projeye sanatseverleri davet ediyoruz.” dedi.

Antakya Bienalinin başarılı bir şekilde geçtiğini belirten Antakya Akademisi Derneği Başkanı Baki Bilgili ise “Bienalimiz açılışından bir hafta sonra uluslararası alanda tanındı ve kabul edildi. New York’taki 50 bin sanatçıya elektronik posta aracılığı ile ulaştırıldı. Bu dünyada 250 bin sanatçı demek. Bunun anlamı da 250 bin sanatçının bir vesile ile çeşitli zamanlarda Antakya’yı ilgi alanları içerisine almış olduğunu gösteriyor. Bundan sonra yapılacak Antakya bienallerinin daha büyük bir kapsamda, daha çok katılımla daha ilerilere taşınacağına inanıyorum. Bundan dolayı da mutlu olduk. Bienal kapsamında bir çok etkinlik yapılıyor. Çünkü bienal bir çok etkinliğin bir araya gelmesi ile ortaya çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

4-6 Kasım tarihleri arasında Antakya’da düzenlenecek olan “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali”nde 19 film gösterime girecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.