İmamoğlu’na Yoğun İlgi

Mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, İkitelli Cemevi önünde biriken binlerce vatandaşın yoğun ilgisine maruz kaldı.

İmamoğlu, iftarını Küçükçekmece’de yaptıktan sonra İkitelli Cemevi’ne geçti.

Caddeleri kapatan vatandaş, İmamoğlu’nun bulunduğu aracı kuşatarak, “Ekrem Başkan”, “Hak, Hukuk, Adalet” , “Her şey çok güzel olacak” sloganları attı. İmamoğlu yaşanan izdihamdan dolayı zorlukla cemevine girebildi.

İmamoğlu, yoğun coşku altında yaptığı konuşmasında; ‘‘Kıymetli canlar, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Bütün canlarım, bütün hemşehrilerim, güzel insanlar, hanımefendiler, beyefendiler, güzel çocuklar sizden isteğim, bu süreçte herkese adalet için geldiğimizi, herkese sevgiyi, saygıyı, aynı zamanda hoşgörüyü, birbiriyle kucaklaşmayı ve kısacası kardeşliği, barışı ve huzuru getireceğimizi müjdeleyin. Sizden isteğimiz bu. 16 milyonun hakkı yenmiştir. Ne yazık ki, İstanbul’da yaşayan herkesin hayali gasp edilmiştir. Ama biz yine bu şehre, güneş gibi doğacağız. Herkese güler yüzümüzü, sıcaklığımızı hissettireceğiz. Bunu yaparken, siz değerli canların bize destek olmasını istiyoruz. Her anınızda komşularınızla, çevrenizdekilerle muhabbeti, ilgiyi, kucaklaşmayı esirgemeyin. Günün sonunda sevgi kazanacak, herkese müjde verin ki her şey çok güzel olacak. Hacı Bektaş-ı Veli pirimizin huzurunda bana dua etmenizi istiyorum. Yolunuz açık olsun. Sıhhatli gidip, gelin ve inşallah dualarımızın kabulüyle İstanbul’a hem baharı getirdik hem de yazı getireceğiz.” dedi.


Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.