İstanbul’a 5 Bin Yeni Taksi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul’a ilave 5 bin taksiyi de içeren teklifini bugün Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) getiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından UKOME’ye yeni taksi teklifini getireceğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından video paylaşımında bulunan İmamoğlu, “Taksi emekçileri dahil tüm İstanbullular bir dünya şehrine yakışan hizmet istiyorlar. Mevcut düzen bir kaç yüz kişiyi mutlu ederken, milyonlar yıllardır mağdur. İstanbul’a yakışan standartları sağlamak için yarın ilk adımı atıyoruz ve UKOME’ye yeni taksi teklifimizi getiriyoruz.” dedi.

İmamoğlu, daha önce yaptığı açıklamada 5 bin yeni taksiyi 3 vardiya halinde çeşitli prensiplerle taksileri çalıştıracaklarını ve araçlarda İstanbulkart kullanılacağını bildirmişti.

Sözkonusu UKOME’de taksi taşımacılığının düzenlenmesi, minibüslerin taksiye dönüştürülmesi, taksi dolmuşların taksiye dönüştürülmesi, Silivri, Çatalca, Şile’deki “M” seri plakalı taksilerin “T” seri plakalı taksi kapsamında değerlendirilmesi, turistik İstanbulkart düzenlenmesi gibi teklifler gündeme gelecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.