Kadir Topbaş Vefat Etti

Hastanede Covid19 tedavisi gören eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 76 yaşında hayatını kaybetti.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Topbaş’ın oğlu Ömer Topbaş ile konuştuğunu ve edindiği bilgileri Twitter hesabindan paylaştı.

Işık’ın Twitter hesabından paylaşımı şu şekilde oldu;

“Az önce Kadir Topbaş ‘ın oğlu Ömer Topbaş’la konuştum “Babam covidi atlattı ama sonrasında bağışıklığın düşmesiyle çoklu organ yetmezliği gelişti ve tekrar yoğun bakıma alındı. 30 dakika önce de babamı kaybettik” dedi. Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.”

Eski İBB Başkanı Topbaş, 16 Kasım tarihinde koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Topbaş’ın hastanede geçirdiği sürede durumunun kötüye gitmesi nedeniyle kendisi entübe edilmişti.

Topbaş’ın geçen hafta diyalize bağlandığı haberi gelmişti.

Topbaş 76 yaşında hayatını kaybetti. 

Erdoğan taziye mesajı yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayınladığı taziye mesajında, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, kıymetli yol arkadaşımız Kadir Topbaş’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Kadir Bey’i, İstanbul’a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kadir Topbaş’ın İstanbul Fatih Camisi’ndeki cenazesine katılacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.