Kılılçdaoğlu CHP’lilere birlik çağrısı yaptı

Kılıçdaroğlu Ankaralı seçilmişlere konuştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kendisini parti genel merkezinde ziyarete gelen CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın ile, İl Yönetim Kurulu, İl Disiplin Kurulu, İl Kadın ve Gençlik Kolları, Kurultay Delegeleri, Ankara Milletvekilleri, İlçe Yönetim Kurulları, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, Belediye Başkanları, İlçe ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis üyelerine seslendi.

 Konuşmasında AKP’yi eleştiren Kılçdaroğlu  ”Türkiye Cumhuriyeti’nin en beceriksiz hükümeti AKP. Bu bizim için çok büyük bir şans. Süt bile dağıtamıyorlar, işsizliği önleyemediler, halkın oyuyla seçilen milletvekillerini hapisten çıkaramadılar” dedi. Kılıçdaroğlu AKP’yi eleştirmeye şu sözlerle devam etti: “Polisi yığdılar. GS-FB Maçı sonrası orantısız güç kullandılar, şiddet uyguladılar, Kadıköy’ü cehenneme çevirdiler. Kim yaptı? Beceriksiz hükümet yaptı. Bu beceriksiz hükümetin beceriksizliklerini anlatmak bizim boynumuzun borcu,  ama kendi içimizdeki kavgayı öne çıkarırsak, beceriksiz hükümeti halka anlatamayız.”

 ”Kim kavga ediyorsa, kim şiddet kullanıyorsa artık onun bu partide işi yok”

 Konuşmasında tüm parti üyelerine de seslenen Kılıçdaoğlu; ”Kim kavga ediyorsa, kim şiddet kullanıyorsa artık onun bu partide işi yok. Başka partiye gidebilir ama CHP’de asla çalışamayacak. Kendi içimizdeki kavgayı öne çıkarırsak beceriksiz hükümeti halka anlatamayız” dedi. Kılıçdaroğlu  siyasetin kin ve intikam duygularıyla yapılamayacağını, temel amacın halka hizmet olduğunu belirtti ve siyasetin zenginleşme aracı olmadığını, olamayacağını  söyledi. Siyasette kısır çekişmelere izin verilemeyeceğini de belirten Kılıçdaroğlu, seçilmiş kişilerin halkın sorunlarına çözüm üretmesi gerektiğini hatırlattı. Siyaseti ”sabırla dinleme sanatı” olarak da niteleyen Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşla doğru iletişim kurulması, onun her yerde ve her koşulda dinlenilmesi gerektiğini vurguladı.

CHP’nin kurultay sürecinde olduğunu, il ve ilçe kongrelerinin yapıldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu bu konuda da şunları söyledi;

”Kongrelerimizde ufak tefek tartışmalar oldu. Bazı yerlerde kavgalar oldu. Siyaset kavga alanı değildir. İstanbul’daki kongrede de söyledim, kavgayı asla ve asla kabul etmiyorum, kavga eden kişi CHP’li değildir. Vatandaşı dinleyeceğiz. Kendi arkadaşımızı dinleyemiyoruz, olmaz. Yeni bir anlayışı egemen kılacağız. Sevgi odaklı bir anlayışı egemen kılacağız. Birbirimize saygı duymasını bileceğiz. Yarış farklı şeydir, kavga farklı şeydir. Bütün demokrasilerde yarış vardır. Yarış her alanda vardır ama bunun bir kavgaya dönüşmesi kabul edilemez. Geçmişte çok oldu, ‘olur işte’ diyerek geçiştirdik. Artık geçiştirmeyeceğiz. Kim kavga ediyorsa, kim şiddet kullanıyorsa artık onun bu partide işi yok. Başka partiye gidebilir ama CHP’de asla çalışamayacak. Bunu her partilinin böyle bilmesini isterim. Her partilinin bunu kabul etmesini, içine sindirmesini de isterim.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.