Kovid-19 Tablosunda Son Durum

Sağlık Bakanı Fahrettin KocaKovid-19 için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı.

Bakan Koca’nın açıkladığı tabloya göre, son 24 saatte 1053 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 19 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 207 bin 897, can kaybı 5 bin 260 oldu.

Bakan Koca açıklamasında, “Bazı büyük kentlerde en yüksek haftalık vaka sayıları salgının 5. haftasında görülmüştü. Tedbirlerle bunu düşüşler izledi. 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına son 1 ay içinde veya yeni ulaşılmaktadır. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre Kovid-19 risk haritasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

“İllerimizin pik yapma durumunu gösteren tablo. İstanbul’un piki tamamladığını görüyoruz. Ama Anadolu’daki illerimizin bu piki daha tamamlamadığını gösteren Sakarya, Ankara, Eskişehir gibi.

İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir’de 5. haftada pili yaptığını görüyoruz.14. haftada Hakkari ve Kütahya.Yani Anadolu’da 1. dalga hala devam ediyor.Filyasyon çalışmalarımızı önemsiyoruz. Burada %94.4’e kadar ulaştığımızı görüyoruz. Ortalama filyasyon süremizin 48 saatten 26 saate indiğini söylebilirim.Yatış süresinin 21 günden 3 güne indiğini gösteren tablo.

Son 3 gün ortalamasıyla en çok vakanın görüldüğü 7 ili söylemek istiyorum: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa..

Ayrıca son 3 gün en az vaka görülen 7 il ise, sırasıyla, Tunceli, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.