Lebron James Transferi Hoş Karşılanmadı

NBA’in en değerli oyuncusu olan Lebron James’in Miami Heat takımına transferi ABD’de gündemde kalmaya devam ediyor. Bunun sebebi ise, tabii ki Kral lakaplı Lebron James’in NBA’in diğer iki ünlü yıldızı Dwane Wade ve Chris Bosh ile aynı takımda oynayacak olması.

Bu konuda fikirleri sorulan Michael Jordan en ünlü olduğu dönemlerde NBA’in diğer süper yıldızları Larry Bird ve Magic Johnson ile istense bile aynı takımda oynamayacağını söyledi. Jordan her ne kadar Phil Jackson gibi efsanevi bir koç ile çalışmış veya yanında Scottie Pippen, Dennis Rodman, Toni Kukoç gibi müthiş oyuncular varolmuş olsa da, takımın kaptanı ve süperstarı her zaman için Jordan idi.

NBA deki yorumcu ve gazetecilerin büyük çoğunluğu, Lebron James’in bu kararını bencillik olarak nitelendiriyor.

NBA liginin çok heyecanlı geçmesinin en önemli nedeni, takım dengelerinin çok iyi ayarlanması. Her takımın mutlaka bir süper yıldızı bulunuyor ve o yıldız zor zamanlarda takımını sürükleyebiliyor. Zaten böyle inanılmaz bir ligde başka türlüsünün olması mümkün değil. Her takım bir diğerini yenebilecek güçte olduğundan, basketbol büyük bir keyif veriyor. Bu dengelerin değişmesine sebep olabilecek Lebron James transferi gibi teşebbüsler basketbol camiasının canını sıkmışa benziyor çünkü Miami zaten 2 yıldıza sahip idi. Yeni sezonun Miami için neler getireceğine hep birlikte tanıklık edeceğiz.

Foto: Jim Rogash/Getty Images

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.