“Maçın Kritik Anlarını Maalesef Hakem Belirledi”

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, ‘Maçın kritik anlarını maalesef hakem belirledi. Braga’yı da tebrik ediyorum. Umarım böyle hakemlerle yollarına devam ederler’ dedi.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde Braga’ya 4-1’lik skorla mağlup olduğu maçın ardından Pereira müsabakayı değerlendirdi.

Portekizli çalıştırıcı, “Maçın kritik anlarını maalesef hakem belirledi. Farklı bir seviyeyi hak ediyordu bu maç. Yediğimiz ilk gol ofsayt. Hakem vermedi. İkinci gol penaltı değildi. Bu maçın hikayesi bu olmamalıydı. Bu maçtaki hakem seviyesi bu olmamalıydı. Maç hakkında konuşmak istemiyorum, bu seviyede bir maçı hakem belirlememeli. Üzücü bir mağlubiyet aldık, elendiğimiz için üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Hafta sonu oynanacak derbi maçıyla alakalı gelen bir soru üzerine Pereira, “Bu maç Galatasaray maçını etkilememeli. Bu maçla ilgisi olmayan bambaşka bir kulvarda maç yapacağız. Braga açısından dünyanın en iyi hakemi vardı sahada. Üzgünüz ama çok fazla hata vardı maçın içinde. Penaltı yoktu, verildi; ofsayt vardı, verilmedi. Üzücü sonuç oldu benim için. Hakem Avrupa Ligi’nin bu turunda değildi seviye olarak. Futbol böyle bir oyun” diye konuştu.

Kendi ülkesinin basınını da sert bir dille eleştiren Fenerbahçe Teknik Direktörü vitor Pereira, “Şimdi Portekiz’de herkes Braga’nın sahada nasıl bir şov sunduğunu, ne kadar iyi oynadığını yazacak. Ben burada işler nasıl yürür biliyorum. Braga’yı da tebrik ediyorum. Umarım böyle hakemlerle yollarına devam ederler…” şeklinde konuştu.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.