Manisa Beşik Gibi

Manisa, dün merkez üssü Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından bugün de sabah saatlerinden itibaren arka arkaya 4.4, 4.0, 4.6 ve 4.8 büyüklüklerindeki depremlerle sarsıldı.

Birinci derece deprem kuşağında yer alan Manisa’da son 24 saat içerisinde meydana gelen depremler, vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamada, dün saat 18.53’te, merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, çevre il ve ilçelerden de hissedilmişti.

Gece boyunca artçı depremlerle sarsılan Manisa’da sabah saatlerinde 4 büyük deprem daha meydana geldi. Saat 05.14’te merkez üssü Manisa’nın Gölmarmara ilçesi 4,4, saat 05.16’da yine Gölmarmara 4.0, saat 05.50’de Saruhanlı ilçesinde 4,6 ve son olarak saat 05.52’de tekrar Gölmarmara ilçesinde 4.8 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Artarda gelen depremler sonrası vatandaşlar tedirginlik yaşadı.

4.8’lik deprem Aydın’da da hissedildi

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde akşam saatlerindeki 5.2’lik depremin ardından meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki orta şiddetli deprem Aydın ve ilçelerinde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgiye göre, sabah saat 05.28 sıralarında merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi Kumkuyucak Mahallesi olan 4.8 büyüklüğünde orta şiddetli bir sarsıntı meydana geldi. Dünden bu yana onlarca sarsıntının kaydedildiği Manisa’da yerkabuğunun 6,2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Aydın’ın Kuzey kesimde yer alan ilçelerde de hissedildi.

Aydın’da kısa süreli paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre hasar ve can kaybının olmadığı bildirildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.