Mersin’de Amadeus Balesi Temsili

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 3 aylık bir çalışma süresinin ardından, ünlü besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın hayatından kesitler sunan 2 perdelik Amadeus Balesi’ni kapalı gişe olarak sanatseverlerle buluşturdu.

Mersin Kültür Merkezi’nde sahnelenen 2 perdelik eser, kapalı gişe oynayarak 650 sanatseverle buluştu.

Orkestra şefliğini Murat Kodallı’nın yaptığı eserin, müzik düzenlemeleri Kaha Tsabadze, Zurab Nadareihvili ve Ziya Arman imzası taşıyor. Koreografisi geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Nugzar Magalashvili’ye ait olan eseri, sahneye ise Serbülent Biçer, Özlem Şenormanlılar ve Ender Üçdemir koydu. Dekor ve kostüm tasarımını İsmail Dede, ışık tasarımını Dursun Tarı Deniz’in yaptığı eserin sorumluluğunu Serhat Elifer üstleniyor.

Librettosu Medeia Magalashvili tarafından yazılan eserde başlıca rolleri ise Burak Serkan Cebeci, Burak Kayıhan, Ilgaz Arslan, Ozan Demirbaş, Eren Keleş, Özlem Şenormanlılar, Meltem Ayar, Önder Acar, Taner Oğuzhan, Tarkan Günal ve Serin Saybaşılı paylaşıyor.

MDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Özgülder, Amadeus Balesi ile 2019-2020 sanat sezonunun ilk prömiyerini yaptıklarını belirterek, “3 aylık yoğun başarılı bir çalışmanın ardından ortaya çıkan bu performans gerçekten takdire şayandı. Sanatçılarımızla gurur duyuyoruz. Sanatseverlerimizin bize göstermiş olduğu ilgi ve destek bize her şekilde göstergesi oluyor. 2’nci temsilimizin biletleri ise bitmek üzere. Temsillerimiz yoğun ilgili izleyen, salonlarımızı dolduran sevgili sanatseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Mersin Devlet Opera ve Balesi ailesi olarak bu karşılıklı iletişim, diyalog bizim motivasyonumuzu artırmaktadır. Bu da seyircimize yansıtmaktadır” şeklinde konuştu.

7 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de temsil tekrar sahnelenecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.