Moderatör Küçükkaya’dan Tepki

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın görüşeceği canlı yayın programı için Yıldırım için ‘Önceden Görüşmek İstediği’ şeklinde çıkan sözlere hem Yıldırım’dan hem Küçükkaya’dan tepki geldi.

Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran’da yapılacak ortak canlı yayın tartışmasındaki soruların önceden belirlenmesi söylentilerine şöyle yanıt vermişti;

“Bir sınırlamanın gazetecinin oradaki duruşuna ters olacağı kanaatindeyim. Asla bir sınırlama olmasından yana değilim. Şahsen bana soruları yollamasa da olur. Elbette ki eşitliğin korunması halinde. Bir gazeteci bir adaya hangi soruları özgürce sorabiliyorsa, aynı duyguları bir başka adaya da hissettirerek sorularını hazırlayabilmeli diye düşünüyorum. Benim bakışım bu. Bu konuda çok netim ama Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Danışmanıma bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım.”

Binali Yıldırım ise bu sözler üzerine Twitter hesabından duyuruda bulundu;

Canlı tartışmanın moderatörlüğünü yapacak İsmail Küçükkaya ise canlı yayına bağlanarak durumu şöyle yanıtladı;

“Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.” dedi.


Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.