Netanyahu’nun Oğlu Müslümanları Hedef Aldı

Facebook, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlunun Filistinli Müslümanları hedef alan paylaşımını sildi ve hesabını 24 saat süreyle kapattı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, İsrail Başbakanı’nın oğlu Yair Netanyahu’nun mesajlarını sildi.

Filistinlileri hedef alan mesajı silmesinin ardından Facebook’u hedef alan Yair Netanyahu, sosyal paylaşım sitesini “düşünce polisliği” yapmakla suçladı.

Suçlamanın ardından Facebook, Netanyahu’nun hesabını 24 saatliğine askıya aldı.

Yair Netanyahu, Facebook mesajlarında, İsrail işgali altındaki Batı Şeria’da Perşembe günü iki İsrail askerinin öldürülmesinden sonra “1964’ten (Filistin Kurtuluş Örgütü’nün kurulduğu tarih) beri kendilerini Filistinli olarak tanımlayan bu insan kılığındaki canavarlarla barış olmaz. Nerede hiç terör saldırısı olmuyor biliyor musunuz? İzlanda’da ve Japonya’da. Ne tesadüf ki orada hiç Müslüman nüfus yok” demişti.

Öte yandan Facebook’u eleştirdi.

“Facebook’taki radikal ilericiler bana da ulaştı. Hamas’ın, Hizbullah’ın ve İran rejiminin de resmi Facebook sayfaları var. Burada sürekli İsrail’in imha edilmesi ve Yahudilerin öldürülmesi çağrıları yapıyorlar. Bana ve aileme, binlerce tehdit yağdırıyorlar, ahlaksızca ölümle tehdit ediyorlar. Ama bu mesajlar, Facebook’un topluluk sözleşmesi kurallarını ihlal etmiyor” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.