Opera’dan festival müjdesi

24 Şubat 2010 / 13:04
Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, Opera ve Bale Kulübü’nün düzenlediği kahvaltıda Samsun’da uluslararası müzik festivali düzenleneceğinin müjdesini verdi.
Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, Samsun Opera ve Bale Kulübü’nün düzenlediği kahvaltıda önemli açıklamalarda bulundu. Şanal, Samsun’da geçen 1 yıllık süre içerisinde çok önemli işler başardıklarını ifade ederek, “Devlet Opera ve Balesi 1 yılını doldurdu ve bu zaman diliminde Samsun adına ve sanat adına çok işler başardı. Devlet Opera ve Balesi olarak Samsunluların sosyal ve sanat ihtiyaçlarının çağdaş şekilde karşılayabileceği Atatürk Kültür Merkezi’nde en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Az zamanda çok işler başaran ve tüm Türkiye’de dikkat çeken Samsun Devlet Opera ve Balesi dünyaya açılıyor. Bunu da uluslararası bir festival düzenleyerek gerçekleştirecek. Artık Samsun insanıyla sanata bakış açısıyla dünyaya açılarak marka şehir olacak. Bu çalışmaların başlangıcı olarak dünyaca ünlü İspanyol Tenor Ernesto Grisales ile Samsun Devlet Opera ve Balesi Sopranosu Seda Ortaç ile 27 Şubat Cumartesi gecesi saat 22:00’da Opera Büyük sahnede bir gala konser gerçekleştirecek” dedi.

ULUSLARARASI BALE VE OPERA FESTİVALİ
Samsun’un sanat anlamında artık dünyaya açılmaya hazır olduğunu ifade eden Samsun Opera ve Bale Kulübü Başkanı Dr. Teoman Kaynar ise, şunları söyledi: “AKM’de sahne alan Türkiye ve dünya çapındaki sanatçılar başta Samsunlulara ve Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına hayran kalarak seyircinin potansiyeline gıpta ediyorlar. Bunları kendi ağızlarından duyuyoruz. Artık Samsun dünyaya açılmaya hazır. Bunun çalışmaları başladı. Çalışmalarımız önümüzdeki yıl Samsun’da Uluslararası Opera ve Bale Festivali düzenlenmesi yönünde”

SAMSUN FESTİVALE MÜSAİT BİR KENT
Müdür Şanal ayrıca yapılacak olan festivalin Samsun için dünyaya açılan bir kapı olacağını söyleyerek festivalin Samsun’u Türkiye çapında değil dünya çapında marka bir şehir haline getirebileceğinin altını çizerek Samsunluların da Samsun’un da festivallere müsait bir kent olduğunu söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.