Raco’da Hareketli Dakikalar

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında en önemli merkezlerden birisi olan Raco’ya yönelik başlatılan operasyonlar doğrultusunda  şehir içerisinde ev ev aramalar yapılarak, teröristlerin bulunup bulunmadığı kontrol ediliyor.

ÖSO ile yoğun çatışmalara giren teröristlerin bulunduğu binalar  ateş altına alınarak kontrol edilmeye çalışılmış ve o binalardan birisinde direnen teröristlere karşı şiddetli karşılık verilmişti. Binadaki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için TSK’dan yardım istenmişti.

Raco’nun Afrin yönüne giden yol üzerindeki bir binada sayılarının 11 olduğu düşünülen teröristler kontrol altına alındı. Yaklaşık 3 saat kadar karşılıklı yoğun ateş başladı. Bina kuşatma altına alınırken, keskin nişancılar bazı ÖSO askerlerini vurdu. Fakat yoğun ateş nedeni ile teröristlerin bulunduğu binanın hemen karşı sokağında bulunan ve hayatını kaybeden 2 ÖSO askerini almak için müdahale edilemedi.

Jetlerimiz kısa sürede teröristlerin olduğu binayı havadan bombalamaya başlayarak teröristleri etkisiz hale getirdiler.ÖSO güçleri,2 ÖSO askerini almak için zırhlı araçlar ile bölgeye doğru ilerledi ve askerler araçlar içerisinde güvenli bir sokağa alındı. Akşam saatlerinde kenti sessizlik ele aldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.