Rıfat Ilgaz Anılıyor

Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından geleneksel hale getirilen “20. Edebiyat ve Kitap Günleri”nde bu yıl “İki iş tuttum ömür boyu köklü. Çocukları okutmaktı ilk işim. İkincisi, yazdıklarımı çocuklara okutmak” diyerek yaşam felsefesini özetleyen Rıfat Ilgaz anılacak. 70 yayınevinin katılımıyla 16 Mart, Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan etkinliğe Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz, Şair, Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Akgün Akova, Yazar Mehmet Soydur ve Şair Fatin Hazinedar katılacak.

Sokağa Rıfat Ilgaz’ın adı verilecek
Eyüboğlu Eğitim Kurumları bünyesinde “Kolej Kütüphane ve Medya Merkezi”, “Çamlıca İlköğretim Kütüphanesi”, “Ataşehir İlköğretim Kütüphanesi” ve “Kemerburgaz Anaokulu ve İlköğretim Okulu Kütüphanesi” olmak üzere dört kütüphane bulunuyor. Her yıl Çamlıca kampüsünde bulunan merkez kütüphanede düzenlenen anma töreninin ardından kitap raflarını birbirinden ayıran koridorlara önemli edebiyatçılardan birinin adı veriliyor. Attila İlhan, Sabahattin Eyüboğlu, Can Yücel, Sabahattin Ali gibi tanınmış yazar ve şairlerin adlarını taşıyan sokak tabelalarına bu yıl eklenecek isim ise Rıfat Ilgaz.

Birikim sağlamakta, iletişim kurmakta ve dünyayı algılamakta kitap okumanın gerekliliği yaklaşımından yola çıkarak düzenlenen Eyüboğlu Edebiyat ve Kitap Günleri, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla organize ediliyor. 3 gün süren etkinlikte öğrenciler konuk yazarlarla tanışma, söyleşi yapma, kitaplarını imzalatma, yayınevlerinin standlarını gezme fırsatı buluyor.

Tarih: 16 Mart Çarşamba
Saat: 19.00
Yer: Eyüboğlu Eğitim Kurumları Merkez Kütüphanesi

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.