Rusya’dan Türkiye’ye İdlib Çağrısı

Rusya’nın Suriye’deki tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Tümgeneral Aleksey Bakin, Suriye yönetiminin İdlib Gerilimi Azaltma Bölgesi’nde tam atekşkes için Soçi Anlaşmasının tam uygulanmasını istedi.

Bakin, Suriye yönetiminin İdlib Gerilimi Azalatma Bölgesi’nde tam ateşkes ve her türlü operasyonlara ara verme kararına karşılık Türkiye’den 24 saat içinde Soçi Anlaşması’nı tam uygulamasını beklediklerini belirtti.

Bakin, dünkü basın brifinginde, “Suriye’deki durumu istikrara kavuşturma ve Nur-Sultan şehrinde yapılan Astana formatındaki uluslararası Suriye görüşmesine destek amacıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İdlib Gerilimi Azaltma Bölgesi’nde 2 Ağustos 2019 saat 00.00’dan itibaren tam ateşkes ve her türlü operasyonlara ara verme kararını aldı. Suriye’nin bu girişimine karşılık 24 saat içinde Türk tarafının Soçi Anlaşması gereği militanların ve silahların silahsız bölgeden tahliyesi, saldırılara son verilmesi ve Şam-Halep yolunun açılmasını öngören hükümlerini tam uygulaması bekleniyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.