Sabancı Suikastı Faili Yakalandı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Sabancı suikastı faili İsmail Akkol ile AK Parti İstanbul binalarına saldırı düzenleyen Fadik Adıyaman yakalandı. Geniş güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen iki teröristin Ankara’da eylem yapmayı planladıkları belirlendi.

20 yıldır kırmızı bültenle aranan Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol ile AK Parti İstanbul binalarına saldırı düzenleyen Fadik Adıyaman, Ankara’da düzenlemeyi planladıkları eylemi gerçekleştiremeden denizden kaçak olarak geldikleri Aydın’da yakalandı. Söke Otogarı’nda otobüse binerken gözaltına alınan iki teröristin taşıdığı gitar kutusunda çok sayıda silah ele geçirildi.

Akşam saatlerinde sorgulanmak üzere Aydın Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne sevk edilen zanlılar, sabah saatlerinde sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman’ın emniyetten çıkışı ve Aydın Devlet Hastanesi’ne getirilişleri sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polis ekipleri tarafından slogan atmaları engellenmeye çalışılan İsmail Akkol, “Dilek Doğan’ın hesabı da sorulacak”, Fadik Adıyaman ise “Berkin’in katilleri hesap verecek” şeklinde cümleler sarf etti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.