Şehit Uzman Çavuşun Nişanlısının Feryadı Yürekleri Dağladı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerce girdiği çatışmada yaralanarak şehit olan Uzman Çavuş Göksal Cin memleketi Zonguldak’ta son yolculuğuna uğurlandı. Şehit uzman çavuşun nişanlısının sözleri yürekleri yaktı.

Şehidin naaşı Atatürk Devlet Hastanesi’nden alınarak Elvanpazarcık beldesine bağlı Çalca Mahallesi’ne getirildi. Bir ay önce izne gelen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Göksal Cin’in yaklaşık iki ay önce nişanlandığı öğrenildi. Acı haberi alır almaz Kayseri’deki evinden Zonguldak’a gelen şehidin nişanlısının feryatları yürekleri dağladı.

“PAŞAM; HANİ EVLENECEKTİK”
Şehidin nişanlısı Büşra Aslan ise konvoyu karşısında görünce sinir krizleri geçirdi. Cenaze aracındaki nişanlısına “Paşam” diye feryat eden Büşra Aslan, “Beni nereye bıraktın gittin. Hani evlenecektik” dedi.

Şehit Uzman Çavuş Göksal Cin’in naaşı askerlerin omzunda cenaze aracından alınarak evinin önüne getirildi. Anne Azime, abla Zeynep, baba Şaban Cin ile şehidin nişanlısı Büşra Aslan tabutun önünde gözyaşı döktü. Güçlükle ayakta durabilen şehidin nişanlısı zaman zaman baygınlık geçirdi.

“BU ACIYA DEĞER Mİ GÖKSAL’IM?”
Büşra Aslan, önümüzdeki aylarda evlilik planları yaptıklarını söyleyerek tabutun önünden ayrılmak istemedi. Nişanlısının tabutunu bir an olsun yalnız bırakmayan Aslan, “Hep borcumuz var diye değil mi bunlar? 5 bin TL için şehit oldun. Bu acıya değer mi Göksal’ım? Ben senin ciğerinde yatarım. Açın bu tabutu ben de gireceğim yanına. Benim kadar kimin içi acıyor aşkım” diye feryat etti.  Aslan’ın ısrarı üzerine şehidin tabutu açıldı. Alandaki kalabalığın uzaklaştırılmasının ardından Büşra Aslan’a şehidin naaşı gösterildi.

AİLE MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ
AK Parti ve CHP Zonguldak Milletvekillerinin yanı sıra Vali Ali Kaban, Tuğgeneral Birol Şimşek ile çok sayıda protokol üyesinin katıldığı cenaze namazını ise İl Müftüsü Mürsel Öztürk kıldırdı. Cenaze namazının ardından şehidin naaşı yapılan duaların ardından aile mezarlığına defnedildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.