Shen Yun “İnsanlığın Görmesi Gereken En Güçlü Mesajlardan Biri”

Robert Weinmann, nörolog ve aynı zamanda dijital bir yayının baş editörüdür. Birkaç yıl önce Shen Yun Gösteri Sanatlarını izlemişti. Oğlu Paul Robbins ile birlikte yeni yılı kutlamak için Shen Yun’u yeniden izlemeye karar verdiler.

Robert Weinmann ve oğlu Paul Robbins, 1 Ocak 2024’te San Jose, Kaliforniya’daki Gösteri Sanatları Merkezi’nde Shen Yun’un tadını çıkardı. (Fotoğraf: Nan Shu/The Epoch Times)

Dr. Weinmann, 1 Ocak’ta San Jose, California’daki Gösteri Sanatları Merkezi’nde izlediği Shen Yun için “Onu çok beğendim” dedi. Ardından da Shen Yun’un misyonuna desteğini dile getirdi.

Shen Yun, 2006 yılında New York’ta kurulmuştur. 5.000 yıllık Çin medeniyetini canlandırma misyonuyla, dünyanın önde gelen klasik Çin dans topluluğudur. Son yıllarda, bu misyonu “Komünizmden önceki Çin” sloganıyla markalaştırdı.

Dr. Weinmann, Çin Komünist Partisi’nin 1949’da iktidara geldiğinden beri, inançlı insanlara zulmetmesini kınadı. “Onsuz [Komünizm olmasaydı] çok daha iyi olurduk” dedi.

Baba ve oğul, ilk izlemelerinden bu yana, prodüksiyon ve sahne sanatının çok daha etkileyici bir hale geldiğini söylediler. Ayrıca performanstan ilham aldıklarını belirttiler.

Robbins “Bu, şimdiye kadar gördüğüm en muhteşem görsel-işitsel ve gerçeküstü sunumdu” dedi. “En gerçeküstü, güzel, son derece duygusal, zengin, özgün, yaklaşan altın çağı tasvir ediyor.”

Ayrıca çok çeşitli disiplinler üzerinde çalıştığını ve ilgi alanlarından birinin kozmoloji olduğunu ekledi. Tarihin büyük döngüler halinde ilerlediğini ve Shen Yun’un bir dönüm noktasını tasvir ettiğini açıkladı.

Robbins, “İçine girmekte olduğumuz yaklaşan altın çağın mesajını ortaya koyuyorlar. Bu, insanlığın şu anda içinde bulunduğu geçiştir. Karanlık çağın en karanlık zamanlarındayız ama karanlık çağdan çıkıyoruz” dedi.

“Yeni bir şafak yaklaşıyor ve hava altın değerinde. Shen Yun Gösteri Sanatları bunu en ilham verici şekilde gözler önüne seriyor. Bu performansın şu anda insanlığa ulaşması için verilen mesaj ve zamanlama beni çok duygulandırdı.”

Bu Karanlık Çağın Sonundayız

Robbins, Çin Komünist Partisi’nin geleneksel kültürün kökünü kazımaya çalıştığı Çin’de neden Shen Yun’un performans gösteremediğini de anlayabildiğini söyledi.

“Daha önce altın bir çağdaydık, ama şimdi bu karanlık çağın sonundayız. Ve işte bu yüzden, karanlık çağa, komünist Çin’e tutunmak isteyen insanlar, bu mesajı duymak istemiyorlar. Çünkü altın çağı istemiyorlar. Karanlıkta kalmak istiyorlar” dedi.

“Bu performansın tamamen Çin kültürünün tanrısal tarihiyle ilgili olduğunun farkında değildim” diye ekledi. “Bunu izleyince antik Çin kültürüne kesinlikle âşık oldum. Shen Yun’un mesajı, insanlığın şu anda görmesi gereken en güçlü mesajlardan biri.”

Çin, 5.000 yıl boyunca “Göksel İmparatorluk” olarak kaldı. Aynı zamanda Çin medeniyeti, cennet, dünya ve insanlık arasındaki uyum ilkesine odaklandı. Çin Komünist Partisi’nin iktidara gelmesi ve şiddet yoluyla geleneksel kültürün yerine ateizm ve mücadele kültürünün geçmesinin üzerinden sadece bir asırdan kısa bir süre geçti.

Bu arada program kitabına göre Shen Yun’un sanatı, doğruluk, merhamet ve hoşgörü gibi geleneksel, evrensel değerleri destekliyor.

Robbins “Bu gerçekten devasa bir gösteri. Bu sadece bir dans performansı değil, çok daha fazlası” dedi. “İlahi olanla bağlantımıza daha fazla sevgi, insan ile Tanrı bağlantısına bir bilinç getirmek üzereyiz. Hepimiz Tanrının görünümleriyiz.”

Bu rapora Nan Shu katkıda bulunmuştur.

The Epoch Times, Shen Yun Sahne Sanatlarının gururlu bir sponsorudur.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.