Shen Yun, Yeni Yılda Kuzey Amerika Genelinde “Güzellik ve Umut” Yaydı

31 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında, Shen Yun Gösteri Grubu; Houston, Texas; San Francisco, Kaliforniya; Lake Charles, Louisiana; Spartanburg, Güney Carolina; Richardson, Teksas; Raleigh, Kuzey Carolina; Austin, Teksas; ve Quebec ve Montreal, Kanada’da performans gerçekleştirdi.

Shen Yun Uluslararası Şirketi, 8 Ocak’ta başladığı Woking, İngiltere’deki Avrupa Turu için 7 Ocak 2019’da Londra’ya geldi. Yerel taraftarlar çiçekler ve karşılama pankartları ile havaalanında sanatçıları karşıladılar.
Shen Yun New York Şirketi’nin 1 Ocak 2019’da San Francisco’daki War Memorial Opera Binası’ndaki performansı perde indikten sonra alkışlarla yeniden sahneye çağrıldı. Şirket, 31 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 tarihleri arasında San Francisco’da sekiz kapalı gişe gösteri gerçekleştirdi.
Shen Yun Tur Şirketi, 5 Ocak 2019 öğleden sonra, Kanada’nın Montreal kentindeki Place des Arts – Salle Wilfrid-Pelletier’dayken. Şirket, 3 Ocak – 6 Ocak 2019 tarihleri arasında beş gösteri sundu.

“Güzellik ve Umut”

San Francisco Savaş Anıtı ve Sahne Sanatları Merkezi’nin mütevelli heyeti üyesi Wallace I. Levin, 2 Ocak 2019 tarihinde San Francisco’daki Shen Yun gösterisindeyken

San Francisco Savaş Anıtı ve Sahne Sanatları Merkezi’nin mütevelli heyeti üyesi olan Wallace I. Levin, 2 Ocak 2019’da Shen Yun gösterisine katıldı.

“Sanatçılar harikuladeydi. Ve görsel efektler fantastikti” dedi.

“Eğitimin her şeyin anahtarı olduğunu düşünüyorum. Bilgi her şeyin anahtarıdır. Bence bu şov bunu yapıyor. Çok etkilendim. Hayat pastamdaki krema.

“Kendimi enerjik ve umutlu hissediyorum, 2019 yılı 2018’den daha iyi olacak. Ve bu gösterinin güzelliği, iyilik, güzellik ve umut yansıtıyor” diye ekledi Levin.

“Tanrısallığın Bir Kıvılcımı Var”

Kanadalı bir müzisyen olan Laurence Jalbert, 4 Ocak 2019’da Kanada, Montreal’daki Place des Arts – Salle Wilfrid-Pelletier’deyken

“Dans, aşırı güzel ve karşı konulmaz… Ve üstündeki müzikle kalp için bir balsam” dedi Kanadalı bir müzisyen olan Laurence Jalbert.

“Orkestra olağanüstü. Bu çok, çok büyük bir orkestra … Onlara şapkamı çıkarıyorum, çünkü konsantrasyon içerisindeler, sıra dışı odaklanıyorlar ve şefi takip ediyorlar ve sanatçılar görmedikleri nihai rehberleri olan şefi tamamen takip ediyorlar,” şeklinde orkestra için yorum yaptı.

Bayan Jalbert ayrıca soprano’nun performansına övgüde bulundu: “O gerçekten bir ses akrobatı ve bu tür bir şarkı için uygun olan çok özel bir ses tonu. Nota ve güzellik üzerinde ihtişamlı bir ses.”

“45 yıldır müzik yapıyorum ve şarkı söylüyorum … Müziğin, özellikle de bu gece duyduğumuz müziğin iyileştirdiğini biliyorum… Her sesi, her notası, her titreşimi etkiliyor ve bu, bir kişiyi, hatta bir organı veya bir hastalığı veya hücreleri bile etkiliyor.”

“İlahi her birimizin içinde ve gördüğüm dans hareketlerinin her birinde, tanrısallığın parçası olan bir şeyler var. Tanrısallığın bir kıvılcımı var” dedi.

Görsellerle “Kendinden Geçme”

Bir yağlıboya ressamı olan Verona Sorensen, 6 Ocak 2019’da Kanada’nın Montreal kentindeki Place des Arts – Salle Wilfrid-Pelletier’deyken

“Ben sadece çok, çok etkilendiğimi ve ‘Vay canına, duyguların fışkırdığı noktaya dek görsellerden bu kadar etkilenmedim’ diye hissettiğimi hatırlıyorum” dedi bir yağlıboya ressamı Verona Sorensen.

“Orada görseller var, müzik ve birlikte çok sıkı ve zarif olan bir grup var.

“Bu neredeyse ne kadar güzel olduklarıyla dolup taşmak gibi… Zihnin yerinde değil ve bir duygu alanındasın” dedi.

“Gerçekten İlahi İleti”

Bir savunma avukatı olan Shannan Dugan, 6 Ocak 2019 tarihinde San Francisco’daki Shen Yun gösterisinde

“Nefes keseci… Güzelliğin ve dansın karşısında hayrete düşüyoruz. Harika,” dedi bir ceza savunma avukatı olan Shannan Dugan.

“Onlar dans ediyor gibi görünmüyorlar bile; sanki yüzüyorlar ve kolay görünmesini sağlıyorlar” dedi.

“Bunun inanç ve maneviyat yoluyla gerçekleştiğini hissedebiliyorum ve ardından onların hareket etme şekli sadece bunu daha da güçlü bir hale getiriyor.

“Çok derin… Gerçekten dansları, duyguları ve yüzleri aracılığıyla ilahi olanı iletiyorlar ve bu çok güzel. Buna çok zengin bir katman ekliyor ve gerçekten etkiliyor” dedi Bayan Dugan.

Yaklaşan Gösteriler

Shen Yun, 11 – 13 Ocak’ta İngiltere Birmingham ve 16-20 Ocak’ta Fransa Paris’teki performanslarıyla dünya turuna devam ediyor. Shen Yun ayrıca 9 – 13 Ocak tarihleri arasında Kanada Mississauga, 9 – 12 Ocak tarihleri arasında California, Sacramento ve 10 – 27 Ocak tarihleri arasında Dallas, Texas’ta da performans gerçekleştiriyor.

Biletler ve tarihler hakkında daha fazla bilgi için Shen Yun internet sitesini ziyaret edin.

Kaynak: Minghui.org

Çeviren: N.Kaya

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.