Şule Çet Davası Sonuçlandı

Şule Çet’in ölümü davasında, sanık Çağatay Aksu’nun müebbet ve 12 yıl 6 ay, sanık Berk Akand’ın ise 18 yıl 9 ay hapsine hükmetti.

Ankara’da 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet’in, geçen 29 Mayıs’ta plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde düşerek ölmesi ile ilgili dava sonuçlandı.

Ankara 31. Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasına Şule Çet’in babası İsmail Çet ve tarafların avukatları ile müdahil Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı katıldı.

Mahkemenin altıncı celsesinde çıkan kararda sanık Çağatay Aksu’ya müebbet ve cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan da 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanık erk Akand’a ise tüm suçlara yardımından dolayı 18 yıl 9 ay hapsine hükmetti.

Karar sonrası konuşan acılı baba İsmail Çet ise “Şu anda suçu işleyenler cezasını aldı. İçimize biraz su serpildi ama bir baba olarak acım devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Karar sonrası adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Çet ailesinin avukatlarından Umur Yıldırım, “Buruk bir sevinç yaşıyoruz. Burada acılı bir baba var ve çıkan karar her ne kadar babanın acısına bir nebze su serpse de takdir indiriminin uygulanacağını düşünmüyorduk ve bu kararı istinaf mahkemesine taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.