TBMM Başkanlık Seçimi İçin İlk Görüşme

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, meclis başkanı seçimi konusunda muhalefetin düşüncelerini almak üzere CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Çiçek, görüşmede isim konusunun gündeme gelmediğini belirtti.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek şunları söyledi:

”Bu ziyaretin maksadının ne olduğunu genel başkan yardımcımız randevu talebinde bulunurken ifade etmişti. 24. dönem parlamento çalışmaları dünden itibaren başlamış oldu. Anayasa ve İçtüzük gereği önümüzdeki pazartesi günü meclis başkanlık seçimi yapılacak. Tabiatıyla biz de muhalefet partilerimizin bu konudaki tavsiyelerini, telkinlerini, düşüncelerini almak üzere bu ziyareti gerçekleştirmek istedik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Fırsat verdiler, ilk görüşmeyi yapmış olduk. Bu çerçevede yaptığımız görüşmedir. Ziyaretin maksadı budur. Konuştuğumuz konu da budur. Onun dışında isimler noktasında bir şey yok.”

Daha sonra temaslarına devam eden Çiçek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile MHP Grubunu ziyaret etti. Çiçek, Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ile yapılan görüşme sonrası MHP’li yetkililere teşekkür etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.