THY’de Şiddetli Türbülans; 30 Yaralı

TürkHava Yolları’na (THY) ait, İstanbul-New york seferli uçağın inmesine 45 dakika kala türbülansa girdi, 30 kişi yaralandı.

TK 001 sefer sayılı Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı inişine az bir süre kala türbülansa girdi . Türbülansa giren uçağın saat 17.30 sıralarında JFK Havalimanı’na iniş yaptığı, 28 yolcu ve 2 mürettebatın çeşitli yerlerinden yaralandığı bildirildi.

Liman İdaresi sözcüsü Steve Coleman, Türk Hava Yolları uçağının inişten 45 dakika önce aşırı türbülans yaşadığını, yaralanan dört kişinin Jamaika Tıp Merkezi ve Queens Hastanelerine gönderildiğini, bir mürettebatın ayağının kırıldığını söyledi. Yaralanmalarının geri alanların ise kesik ve morluklar gibi ufak yaralamalar olduğu belirtildi.

Olayın ardından Türk Hava Yolları (THY),şu açıklamada bulundu: “TK 001 sefer sayılı İstanbul (IST)-New York (JFK) uçuşumuzu icra eden TC-JJG kuyruk kodlu uçağımız, New York’ta, meydana yaklaşma sırasında öngörülemeyen olumsuz hava koşullarına (türbülans) maruz kalmıştır. 326 yolcumuz ve 18 kişilik uçuş ekibimizin bulunduğu uçağımızda, türbülans nedeniyle 28 yolcumuz ve 2 kabin personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Uçuşumuzda görevli, deneyimli ekibimizin idaresinde uçağımız JFK Meydanı’na inişini sorunsuz şekilde gerçekleştirmiş, durumdan etkilenen 28 yolcumuz ve 2 ekip arkadaşımız kontrol amacıyla hastaneye sevk edilmiştir. Uçuş ve yolcu güvenliğini her zaman ön planda tutan Türk Hava Yolları (THY),yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü duymaktadır. Yolcularımızın ve ekibimizin sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Saygılarımızla…”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.