Trump, Çin Şirketlerini Bir Yıl Daha Yasakladı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD şirketlerinin Çin şirketleri olan Huawei ve ZTE’nin ürettiği ekipmanlarını kullanmasını bir yıl daha yasakladı.

ABD Başkanı Trump, ABD pazarına ve ABD’li tedarikçilere erişimi engellemesi için Huawei Technologies Co.’nun ticaret muafiyetini uzattı.

Trump, Huawei ve ZTE Corp. için ABD’de ekipmanlarını satmasını yasaklayan ulusal acil durum emrini bir yıl daha yineledi.

Trump, Huawei firması için güvenlik riski taşıdığını söylüyor. diplomatlar ise, Huaei’yi 5G ağlarından engellemeleri için baskı yaparken şirketin casusluk riskine dikkat çekiyorlar.

Başkan Trump, Çin ile ticaret anlaşması imzaladıktan kısa süre sonra Kovid-19 salgınının ortaya çıktığını belirterek, “100 ticaret anlaşması bile kaybedilen masum canları telafi etmeyecektir.” açıklamasını yaptı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Uzun süredir Çin ile anlaşmanın pahalı bir şey olduğunu söylüyorum. 100 tane ticaret anlaşması bile farkı kapatmayacak ve kaybedilen yüzlerce masum canı telafi etmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.