Trump; “Gelecekteki Tüm Seçimler İçin Mücadele Ediyoruz”

Başkan Donald Trump, “Demokratlar bu seçime en başından beri hile karıştırdılar. Bazen Çin virüsü -ortaya çıktığı ülke- olarak da anılan salgını, on milyonlarca oy pusulası gönderebilmek için bir bahane olarak kullandılar ve bu da sonunda sahtekarlığın büyük bir kısmına yol açtı. Tüm dünyanın izlediği bir sahtekarlık. Ve şu anda da Çin’den daha mutlu kimse yok ”dedi.


Trump, ülkenin bu tür bir seçim sistemiyle yaşayamayacağını, aleyhinde söylenenlere rağmen kendisine oy veren 74 milyon kişiyi ve ona oy vermeyen Amerikalıları temsil ettiği için ilerlemeye devam edeceğini söyledi.


Trump, “Tek yapmanız gereken şey duruşmaları izleyip olayları kendinizin görmesi. Kanıtlar çok büyük. Son haftalarda topladığımız sahtekarlık kanıtları çok büyük.” şeklinde konuştu. “Aslında, seçimin gerçek galibini onaylamak için hâlâ bolca zaman var ve biz de bunu yapmak için mücadele ediyoruz.” dedi.


Trump, birden fazla eyalette binlerce oyun prosedürlere uymadığını söyledi. İmzaların doğrulanmadığını, olanlara meydan okuyan Cumhuriyetçilerin işlerini yapamadıklarını, Cumhuriyetçi çalışanların tehdit edildiğini ve sabahın erken saatlerinde büyük miktarda oyların çöpe atıldığının örneklerini verdi.


Trump, “Ve size burada, Wisconsin’de çok önde olduğumuzu gösterebilirim. Ve sonra sabah saat 3:42’de durum değişti. Çok büyük bir oy yığını geldi. Çoğunlukla Biden. Neredeyse hepsi Biden. Ve herkes hala anlamaya çalışıyor: Bunlar nereden geldi?” dedi.


“İşte bir örnek. Burası Michigan. Sabah 06: 31’de 149.772 oyluk bir oy yığını geldi. Beklenmedik bir şekilde. ” diyen Trump ABD’nin bu kadar büyük çaplı bir posta ile oy kullanma uygulamasına izin vermesinin ilk ve tek olduğunu ve 2016 yılı seçimlerinin sonuçlarını tersine çevirmek için Demokratların 4 yıllık çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.


Suç Önleme Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan bir rapora göre, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerin yüzde 78’i ülke içerisinde yaşayan kişilerin postayla oy göndermelerine izin vermiyor ve Avrupa Birliği ülkelerinin yüzde 85’i, seçmen yurt dışında ikamet etmediği sürece posta ile oy kullanmaya izin vermiyor ya da oy pusulası için fotoğraflı bir kimlik kartı gerekiyor.

Trump, “Başkanlığınızdaki en büyük başarı, tam olarak şu anda yaptığınız şey olacaktır. Milletimiz için seçmen dürüstlüğü.” dedi ve ekledi, “2020 seçimimizde meydana gelen dolandırıcılığı, muazzam ve korkunç sahtekarlığı ortadan kaldırmazsak, artık bir ülkemiz kalmaz. Bu nedenle Amerikan halkının kararlılığı ve desteğiyle seçimlerimize dürüstlük ve bütünlük kazandıracak ve hükümet sistemimize olan güveni yeniden sağlayacağız.”

Başkan, daha güvenli olması nedeniyle oylamanın kağıt oy pusulalarına geri dönülmesi gerektiğini söyledi. “Adil ve dürüst” bir seçimi kaybetmekte sorun olmadığını ancak bu seçimin halktan çalındığına inandığını söyleyen Trump ülkenin gücünü Amerikan halkına geri vereceğini söyledi.

Haber: NTD News

Yazan: Christina Kim, Epoch Times
Çeviri; Şendağ GÖKÇE / Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.