Trump’tan Medya Eleştirisi

Esed rejimine düzenledikleri saldırının çok başarılı olduğunu savunan ABD Başkanı Donald Trump, medyanın bunu küçümsemesinin tek yolunun kendi attığı tweet olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından mesaj atarak medyayı eleştirdi. Twitter hesabında bugün bir paylaşımda bulundu;

“Suriye saldırısı o kadar mükemmel ve isabetli bir şekilde icra edildi ki, Yalan Haber Medyası’nın bunu küçümseyebilmesinin tek yolu, benim ‘Görev tamamlandı.’ ifadesini kullanmamdı. Bunun üzerinde duracaklarını biliyordum ancak o kadar mükemmel bir askeri terim olduğunu hissettim ki, yeniden kullanılması gerekiyordu. (Bu özü) Daha çok kullanın.”

Cumartesi gününün ilk saatlerinde ABD, Fransa ve İngiltere Suriye’deki üç tesise 105 füze fırlatmıştı. ABD bütün füzelerin hedeflerini vurduğunu iddia ederken, Suriye’nin destekçisi Rusya 103 füzeden 71’inin havada vurulduğunu öne sürmüştü.

Trump, Suriye rejimine düzenlediği operasyonla ilgili Twitter mesajında;

“Dün geceki mükkemmel icra edilmiş bir saldırıydı. Fransa ve Birleşik Krallık’a dirayetleri ve güçlü ordularının desteği için teşekkür ediyorum. Sonuç daha iyi olamazdı. Görev tamamlandı.” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.