Ünlü Balıkçıda Kadınlara Darp

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Beşiktaş’ta Cumartesi gecesi ünlü bir balık restoranında fazla gelen hesaba itiraz etmeleri üzerine darp edildiklerini ve hesaba itiraz etmeleri üzerine bütün kapıların kapatıldığını iddia eden kadınlar, restoran personeli hakkında şikayetçi olacaklarını belirttiler.

Balık restoranında eğlenen bir grup kadın, 715 lira fazla gelen hesaba itiraz etmeleri üzerine restoran personeli tarafından darp edilip mekanda alıkondukları iddiasıyla savcılığa şikayette bulunmak Adalet Sarayı’na geldi.

Mekanda alıkonulan kadınlardan, Bihter Asan, Dimağ Mercan ve Tuğçe Özel Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptıkları basın açıklamasında, toplamda Bin 700 lira gelmesi gereken hesabın 2 Bin 550 lira geldiğini öne sürdüler. Mekanla önceden fix menü üzerinden anlaştıklarını, erken kalkan arkadaşlarının hesaplarını ödedikten sonra fişlerini kendilerine verdiklerini anlatan Tuğçe Özel, “Hesaplandığında 715 TL gibi bir fark ortaya çıkıyor. Hatta fix menü için 100 lirada anlaştık, insanlardan 120 çekmişler, 20 lira bizim hizmet bedelimiz demişler. Polisi aradık defalarca. Alıkonulduğumuzu, kapıların kapatıldığını içeride kaldığımız söyledik” dedi.

TARTAKLAMA, SARSMA, İTEKLEME…

Bir garsonun ‘Kapıları kilitleyin’ demesi üzerine kapıların bir anda kapandığını öne süren Bihter Asan, “Tartaklandık. Dışarı çıkmak istediğimizde sarsma, tartaklanma, gidemezsin diye itekleme falan oldu orada. Bir basamak vardı. İtince herkes düşüyordu” diye konuştu.

“BEN BAĞIRINCA BARDAK FIRLATTILAR”

Arkadaşlarının darp edildiğini kaydeden Tuğçe Özel, “Bir arkadaşımızın kolu mosmor, çünkü garson arkadaş onu kolundan yakalamış ve itmiş. Bir de bardak fırlatma olayımız var. Ben en son bu hesap yanlış diye bağırınca, uzaktan biri bardak fırlattı” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİR EŞKIYASI MISINIZ?”

Mekandan çıktıktan sonra kapıda polisi beklediklerini söyleyen Özel, “50 metre gittik gitmedik, baktık ki eksiğiz. 2 arkadaşımız içeride kalmış. Sonradan mekandan yetkili bir bey geldi. Biz sokakta polisi beklerken bize eşlik edip özür diledi. Ama böyle bir şey olmaz. Kimseyi 50 dakika bir yerde tutamazsın. Dalga geçer gibi ‘Ne oldu çok mu canın acıdı?’ diye gülemezsin. Şehir eşkıyası mısınız? Restoran mı işletiyorsunuz eşkıyacılık mı oynuyorsunuz Beşiktaş’ın ortasında” dedi.

“ERKEK OLSAYDIK BİZİ O MEKANA KAPATAMAZLARDI”

Günün sonunda kendi söyledikleri rakamı ödediklerini ifade eden Özel, “Bir cumartesi gecesi kız kıza dışarı çıkmanın ağır bir bedeli var sanırım İstanbul’da. Buna birinin bir şey yapması lazım. Bal gibi de kadına şiddet vardı. Ben erkek olsaydım beni orada tutamazdı. Yumruk yumruğa kavga çıkardı. Kadın olduğumuz için bunu yaşadık. Tutsunlar bakalım 10 tane erkeği bir yere kapatsınlar. Yapabilirler mi?” diye konuştu.

Kadınlar, açıklamanın ardından, suç duyurusunda bulunmak üzere adliyeye giriş yaptı.

ÜNLÜ BALIKÇIYA BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN CEZA 

Beşiktaş’ta ünlü bir balıkçıda eğlenen kadınların gecenin sonunda gelen fazla hesap sebebiyle mekan çalışanları tarafından alıkonulup, darp edildiklerini iddiası üzerine harekete geçen Beşiktaş Belediyesi Zabıta Ekipleri, iş yerine cezai işlem uyguladı.

Olayın sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılması üzerine iş yerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Beşiktaş Belediyesi Zabıta Ekipleri de iş yeri hakkında yapılan şikayetler doğrultusunda fahiş fiyat uygulamasından cezai işlem uyguladı ve sokağı işgal eden masa ve sandalyeleri toplattı. İş yeri sahibi ise iddiaları reddetti.

“NE KAPI KAPATTIK NE KADIN DARP ETTİK”

İş yeri sahibi Erdal Yel, “Kapıların kapanması, bir kadına darp asla, bizim ailemiz var, biz çocuklarımıza ekmek götürüyoruz. Burada gayrimeşru bir iş yapmıyoruz hizmet ediyoruz. Abi kardeş gibi bu işletmede çalışıyoruz. O kadınlar, ‘görürsünüz size neler yapacağız’ dediler bugün dükkan kapandı. Biz asla ve asla ne kapı kapattık, ne kadın darp ettik, ne de fazla para istedik kimseden. Gece 12’de Beşiktaş’ın ortasında 20 tane bayanın üzerine kapıların kapatılması darp edilip polisin gelmemesi iddiası ne kadar üzücü, dağ başı mı burası? Eğer darp edildiklerine dair o resim onların ise gelsin beni öldürsünler. Kadına şiddet falan bunların hepsi iftiradır” şeklinde konuştu.

Yaşanan olay üzerine harekete geçen Beşiktaş Belediyesi Zabıta ekipleri, iş yerine cezai işlem uygularken, sokağı işgal eden masa ve sandalyeler ekipler tarafından toplandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Merve Öztopaloğlu, “Şu anda olay savcılık aşamasına taşındığı için çıkacak kararı bekleyeceğiz. Bizim belediye olarak yapabileceğimiz herhangi bir müdahale yok. Ancak fahiş fiyat iddiası olduğu için bununla ilgili iş yerine cezai işlem yaptık. Aynı zamanda masa sandalyesi yolu işgal ediyor diye toparlanıp depolarımıza kaldırdık” dedi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.