Venezuela’da Şiddetli Deprem

Venezuela'da 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 1 saat sonra Güney Pasifik'te yer alan Vanuatu'da 6.5 büyüklüğünde bir deprem şiddetini gösterdi.

Venezuela’da 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumundan (USGS) yapılan açıklamada, Venezuela’nın kuzeydoğu sahilini vuran ve başkent Caracas’tan hissedilen depremin şiddeti 7.3 olarak belirtildi.

Depremde can kaybı olmadığı, ancak yaralıların ve maddi hasarın meydana geldiği bildirildi. Depremin merkez üssünün, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Yaguaraparo kentinin 20 kilometre kuzeybatısı olduğunu ve yerin yaklaşık 123 kilometre altında meydana geldiği kaydedildi.

Caracas’ta yaşayan ve Amerikan medyasına açıklama yapan bazı kişiler, depremin yaklaşık 1 dakika boyunca sürdüğünü ve binaların 7. katında dahi hissedildiğini anlattı.

Güney Pasifikte’de deprem meydana geldi.

Venezuela’da meydana gelen depremin ardından yaklaşık 1 saat sonra Güney Pasifik’te yer alan Vanuatu’da 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerika Jeolojik Araştırmalar Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Vanuatu’nun Malekula Adası’ndaki Lakatoro köyüne 78 kilometre uzaklıktaki Ambrym bölgesinde 6.5 şiddetinde deprem meydana geldi.

Yerin 13 kilometre altında olduğu açıklanan depremin, herhangi bir can veya mal kaybına yol açmadığı belirtildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.