Virüs Mutasyona Uğradı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede daha hızlı yayılan bir Kovid-19 türünün ortaya çıktığını ve yüzde 70 daha hızlı yayıldığını aktardı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı saran Kovid-19 salgını virüsü yeni bir türü ortaya çıktı.

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock, ülkedeki corona virüsün mutasyona uğramış yeni türü için, “Kontrolden çıktı” uyarısında bulunması ve mutasyonun İngiltere’de görülmesi üzerine aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, İsviçre, Fransa, Hollanda gibi daha bir çok ülke gece yarısından itibaren İngiltere ile karşılıklı uçuşları durdurdu.

Sağlık Bakanı Matt Hancock’un, yeni türün “kontrolden çıktığını” söylemesi, tüm dünyada endişeye yol açtı ve yüzde 70 daha bulaşıcı olan türün sadece Londra ve civarında değil ülkenin tamamında görüldüğü belirlendi.

Daha ölümcül olduğuna veya aşıları etkisiz kılacağına dair dair henüz bir veri bulunmasa da ülkeler, art arda önlem alarak İngiltere’yle sınırları kapatmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan Türkiye’ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını bildirdi. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.