Vizyondaki En Son Film”2011 Türk Seçimleri”

Türkiye iki hafta sonra yapılacak olan milletvekilliği seçimlerine çok farklı bir süreçte giriyor. Daha önce ancak kurgu- aksiyon Hollywood filmlerinde gördüğümüz türde oyunların kurgulandığı ve aleni bir şekilde sergilendiğine tanık oluyoruz.

 Bundan tam 1 yıl önce CHP Genel Başkanı Deniz Baykal kendisine kurulan bir kaset skandalı sonucu CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmiş ve yerine Kemal Kılıçdaroğlu gelmişti. Seçimlere çok az bir süre kala MHP’de de internet sitelerinden servis edilen kaset skandalları sonucu üst düzey 10 MHP parti yöneticisi ve milletvekili adayı partiden ve adaylıktan istifa ettiler.

 Türkiye 12 Haziran’da seçime giderek yeni parlomentoyu ve ülkeyi yönetecek hükümeti seçecek. Bütün bu gelişmeler bize gösteriyor ki bizler bu kurguda edilgin bir şekilde figüran olarak rollerimizi oynayacak ve sandığa gidip oy vereceğiz. Senaryoyu yazanların ise bu kurguda rol alacak olan başrol ve yardımcı rollerdeki oyuncuları ve senaryonun ne şekilde ve nasıl oynanacağını belirlediklerini görüyoruz.

Belki daha önce de bu şekilde yönetiliyorduk da bu kadar farkında değildik. Bu kez fark galiba senaryoyu yazanlar gücün kimde olduğunu hissettirmek istiyor.

Yoruma kapalı.