WUSHU Şampiyonasına Rekor Katılım

Ankara’da düzenlenecek ”11. Dünya Wushu Şampiyonası”nda, İsrail, Filistin, Ürdün, İran, Irak, Suriye, Lübnan’ın da aralarında bulunduğu 83 ülkeden 700’e yakın sporcunun mücadele edeceği bildirildi.
Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı şampiyonanın, 9-15 Ekim tarihlerinde, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini hatırlattı.
 
Şampiyona hazırlıklarının büyük ölçüde tamamlandığını ve sporcuların da büyük bir kısmının Ankara’ya geldiğini vurgulayan Akyüz, organizasyonun eksiksiz olması için büyük bir çaba harcadıklarını vurguladı.
Abdurrahman Akyüz, şampiyonaya rekor bir katılımın olduğunu ifade ederek, ”Bu şampiyonada İsrail, Filistin, Ürdün, İran, Irak, Suriye ve Lübnan’ın da aralarında bulunduğu 83 ülkeden 700’e yakın sporcu mücadele edecek. Katılımın yüksek olması, şampiyonayı düzenleyen ülke olarak bizleri son derece mutlu etti” dedi.
Son yıllarda büyük bir gelişme kaydeden Wushu sporuna artık dünyadaki bütün ülkelerin ilgi duyduğunu anlatan Akyüz, İsrail ile birlikte Filistin, İran, Irak gibi ülkelerin katılımının da anlamlı olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

”Ne kadar ülkeler arasında soğuk dönemler yaşansa da bu sporda olmaz. Özellikle bizim bu şampiyonamızda yaşanmaz. Sporda siyasi tartışmaların olmadığını, şampiyonaya olan katılım gösterdi. Olimpiyat havasında bir şampiyonanın yapılacağını düşünüyorum. İsrailli, Filistinli, İranlı, Iraklı sporcular salonda şampiyonluk için yarışacaklar. Şampiyonanın dostluk ve barış içinde tamamlanacağını düşünüyorum.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.