Yabancı Öğrencilere Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Öğrenciler Buluşması’nda konuşma gerçekleştirdi.

Uluslararası Öğrenciler Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yabancı öğrencilere çalışma izni verilecek. Yabancı öğrenciler genel sağlık sigortasına dahil edilecek. 115 bin yabancı öğrenciye ikamet belgesi verilecek” açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca,“115 bin misafir öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini Göç İdaresi’ne gitmeden kendi üniversitelerinden alabilecekler.
Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. Yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz.

Ülkemize gelen tüm misafir öğrencilerimiz artık eskisi gibi üç ay beklemeden derhal genel sağlık sigortası kapsamına dahil olabileceklerdir. Eskiden kalma sigorta prim borcu olan öğrencilerimizin de gecikme faizleri silindi.

Arnavutluk da maalesef işte o FETÖ terör örgütünün adeta istilası altında. Tabi görüşmelerimiz oluyor. Er veya geç orada da onların o müstevli hareketini çökerteceğiz. Her geçen gün orada mesafe alıyoruz ve Maarif Vakfımız Arnavutluk’ta okulları teslim alma sürecini devam ettiriyor.”şeklinde konuşmasını devam ettirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.