Yılan Yılında Doğanlar için Çinliler Ne Diyor?

Yılan Yılı (Wendy Yu, Epoch Times)
Yılan Yılı (Wendy Yu, Epoch Times)

Ying Wen, Epoch Times

Çin’de tıpkı Doğu Asya’daki gibi, yılan yılında doğanların çok yetenekli, çok anlayışlı ve muthiş gözlem yeteneğine sahip olduğu düşünülür. Genellikle kararlı, etkili ve hızlı karar alırlar. Aynı zamanda akıllı ve hassaslardır.

Yılan, mükemmel bir esneklikle yerde sürünür ve onu hiçbir yüzey çatlağı engelleyemez. Gerekli olduğunu hissettikleri anda aniden gidip saldırabilirler.

Bu canlıya bağlı olan özelliklerden biri olarak, yılan yılında doğan kişiler her türlü zorlukla başa çıkabilir ve herhangi bir anlaşmazlıktan yakınmayacaklardır. Temkinli olmadan hareket etmeyeceklerdir. Tutarlı mücadeleleri ve süper dayanılıklıklarıyla hedefe ulaşacakları kesindir.

Güçlü meraklarıyla, genellikle araştırma yapmakta iyidirler. Onlar için şahsi olarak doğruluğunu kanıtlamadan inanmak zordur. Genel olarak öz farklındalıkları yüksek olduğundan başkalarının fikirlerini dinlemekte zorlanırlar.

Genellikle, hassas düşünce yapıları ve üstün yetenekleri nedeniyle birçok yılan insanı entellektüel işlerle uğraşır. Birçoğu servete ve sosyal statüye sahiptir. Onlar için uygun meslekler arasında politika, filozofi, dış ilişkiler, işletme, hukuk, psikoloji ve profesörlük bulunur. Onlar için başarılı olmak zor değildir. Eğer kandırılırlarsa, zararlı bir suçluya dönüşebilirler.

Yılan yılında doğanların şanslı talihleri olduğu söylenir. Paraya sahip olma istekleri istisnai bir durum değildir. Bu nedenle diğerleri onu cimri ve paragöz olarak göreceklerdir. Buna rağmen, yılan insanları duygulara önem verir. Bir kere merhametleri ortaya çıktığında çok cömert olurlar ve diğerlerine son derece yardımcı olurlar.

Yılan yılında doğanlar anlayışlı ve alçakgönüllü görünürler, fakat evhamlı ve ben merkezcilerdir. Biriyle tartıştıklarında uzun zaman geçse de intikam almayı unutmazlar. Başkaları başarı kazandığında aldırış etmemiş görünür fakat kıskanmaktan kendilerini alamazlar. Ayrıca, çok sahiplenicidirler. Sevdikleri için her anlamda mücadele edeceklerdir.

Genellikle hoş bir dış görünüşleri vardır. Erkeleri, şık, esprili, dikkat çekici romantik mizaçlı ve yürekleri hoplatan tipik bir erkektir. Kadınları ise, çoğunlukla büyüleyici, doğal çekiciliği ile gizemli ve cazibelidirler.

Referanslar:

http://www.epochtimes.com/b5/12/11/15/n3730579.htm

http://www.nongli.com/item1/2013/6.htm

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.