27 Terörist Daha Öldürüldü

Hakkari, Mardin ve Şırnak’taki operasyonlarda 27 terörist daha öldürüldü. Bu üç bölgede ölü ele geçirilen terörist sayısı 426’ya yükseldi.

tr
Fotoğraf:İHA

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının yürüttüğü operasyonlara ilişkin bilgi verdi. Buna göre, Mardin Nusaybin’de devam eden operasyonda, 6 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 156 oldu. Operasyonda, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bir adet telsiz ele geçirildi, 5 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 325’e ulaştı.

ŞIRNAK’TA 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak’ta ise 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 140 oldu. Bir tabanca ve 10 fişeği ele geçirildi, 21 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 318’e ulaştı.

YÜKSEKOVA’DA 17 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hakkari Yüksekova’daki operasyonda, 17 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 130’a ulaştı. Operasyonda, üç adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 36 şarjörü ile 2 bin 57 adet fişeği, 10 R/A mühimmatı, 14 el bombası, 58 Biksi makineli tüfek fişeği ve bir telsiz ele geçirildi. 36 el yapımı patlayıcı imha edilirken, operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 170 oldu.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.