28 Şubat Soruşturması Protesto Edildi

Emekli Subaylar Derneği, 28 Şubat soruşturmasını protesto etti.

subay1Ankara Adliyesi önünde toplanan Emekli Subaylar Derneği üyesi bir grup adına Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş açıklama yaptı. Karakuş, 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan arkadaşlarının cezaevlerinde birinci yılını tamamladığını belirterek arkadaşlarının ne ile suçlandıklarını bilmediklerini söyledi.

Savcıların iddianame hazırlamakta ağırdan aldıklarını ifade eden Karakuş, “ileri yaşta ve ilaçla zor ayakta duran bu arkadaşlarımız bir yıldır yetersiz sağlık ve beslenme koşullarında yaşam mücadelesi vermektedir. Tutuklulukta makul süre aşılmıştır. Haklarında suç iddiası varsa elbette yargılansınlar ancak tutuksuz olarak da yargılanabilirler. Savcılık yeterli delil toplayamadıysa neden bu kadar değerli insan bir yıl önceden zindanlara hapsedilmiştir” dedi.

Karakuş, iddianamenin bir an evvel hazırlanmasını ve davanın açılmasını isteyerek “bütün tutukluların serbest bırakılmasını ve yargılanmanın tutuksuz yapılmasını, yargılamanın halkın rahatlıkla izleyebileceği bir ortamda yapılmasını, duruşmalarının TV’den yayımlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasın ardından grup Adliye’den ayrıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.