28 Şubat’ta 5. Dalga

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “28 Şubat Soruşturması” kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla’da başlatılan gözaltı operasyonuyla soruşturmanın 5. dalgasını başlattı.

Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan habere göre  Batı Çalışma Grubu’nun en üst kurulu olarak bilinen İcra Kurulunda adı geçen bazı isimler ifade için Ankara’ya çağrıldı. Balyoz Davası’ndan tutuklu emekli orgeneral Çetin Doğan ile Engin Alan ise sabah saatlerinde Ankara Adliyesi’ne getirildi. İzmir Narlıdere’de oturan emekli Korgeneral  Kamuran Orhan gözaltına alınarak Ankara’ya gönderildi. Muğla’nın Datça İlçesi’ndeki tatil sitesinde bulunan emekli Korgeneral Vural Avar gözaltına alındıktan sonra uçakla Ankara’ya götürüldü.

Haberde operasyon kapsamında gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan isimler şöyle sıralandı: Dönemin Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri emekli Orgeneral İlhan Kılıç, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi, 96’da yaş haddinden emekli olan eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal, 28 Şubat döneminin GK Prensipler Başkanı emekli Korgeneral Vural Avar, dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman, dönemin Genel Kurmay Hareket Daire Başkanı emekli orgeneral Çetin Doğan, Balyoz Davası’nda tutuklu bulunan MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Lojistik Komutanı emekli Korgeneral Kamuran Orhan.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.