29 Ekim’de Mersin’de Halk Çoşkusu

Cumhuriyet Meydanı1Mersin’de CHP, TGB, ADD, İşçi Partisi ve THD Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıl dönümünü beraber kutladılar ve Türkiye’ye Atatürk çizgisi altında birleşmek için çağrıda bulundular.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bir arada kutlamak için Mersin’de TGB, ADD ve İşçi Partililer daha önce yapılan duyurular doğrultusunda Barış Meydanı’nda toplanmaya başladılar.  Meydan’daki kalabalık kısa bir süre içerisinde yaklaşık 2.000 kişilik bir kalabalığa ulaştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  yürüyüşe geçildi ve Barış Meydanı’ndan Cumhuriyet  Meydanı’na kadar 5 km.lik bir yol sloganlarla kalabalık tarafından yüründü.

Bu sırada CHP il binası önünde buluşan ve Atatürk Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen ve aralarında CHP Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer, İsa Gök, PM Üyesi Fikri Sağlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve THD Mersin İl Başkanı Mirza Turgut ve THD üyelerinin de  bulunduğu 2.000 kişilik bir kalabalık da meydanda bekliyordu. İki grubun birleşmesi ile halk kutlaması başladı.

Kutlamada CHP il başkanı  Faruk MehmetAkar, İşçi Partisi Başkanı Şükran Akal, Mersin ADD şube başkanı Saadet Keskin, Mersin TGB Şube Başkanı Gökçe Bostancı, Türk Birliği Teşkilatı Genel Başkanı Ferdi Kale konuşma yaptı. Andımızın ve gençliğin Atatürk’e cevabının da okunduğu kutlamada Atatürk çizgisi altında  birleşme çağrısı yapıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.