60 Köpek Zehirlenerek Katledildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Kütahya’da 60 civarında köpek kimliği belirsiz kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, katledilmiş yaklaşık 60 köpek gece saatlerinde Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Pusan köyü girişine bırakıldı. 60 civarı köpeğin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce vahşice itlaf edilmesi hayvan severlerin tepkisine sebep oldu.

Köy sakinleri, “Köpeklerin kimler tarafından öldürüldüğü ve atıldığı konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Sadece yörede arıcılık yapan bir vatandaş gece saat 03:30 civarlarında plakasını alamadığı bir aracın durduğunu ve belli bir zaman sonra da ayrıldığını görmüş. Köpeklerin öldürülmesi bizleri son derece üzdü” dediler.

Bu arada, Pusan köyü muhtarı durumu Kütahya Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ve Jandarma’ya bildirdi. Ekiplerin olay yerinde inceleme yaptığı ve köpeklerin ölüm nedenlerini bir kaç gün içeresinde kesinlik kazanacağı belirtildi. Ölen köpeklerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri ile köylüler tarafından bir çukur açılarak gömüldüğü ifade edildi. Yaklaşık 40 köpeğin de köy civarında dolaştığı öğrenildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.