ABD’de Sel Felakati

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

ABD’de etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle ülkenin Utah ve Arizona eyaletleri sınırında yaşanan sel felaketi sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi kayboldu.

ABD’de akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle ülkenin Utah ve Arizona eyaleti sınırında sel meydana geldi. İtfaiye yetkilileri, bölgeyi vuran sel sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de kayıp olduğunu belirtti. İtfaiye Amir Yardımcısı Kevin Barlow, hayatını kaybedenler arasında 4 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğunu ifade ederek, sel nedeniyle Utah’ın Hildale ile Arizona’nın Colorado City sınırında yaşayan toplulukların selden etkilendiğini kaydetti.

Barlow, Hildale vadisinde etkili olan sağanak yağışın dün akşam saatlerinde başladığını sözlerine ekledi ve iki aracın akıntıya kapılarak metrelerce sürüklendiğini belirtti. İki araçta 16 kişinin bulunduğunu bildiren Barlow, araçta bulunanlardan 7’sinin hayatını kaybettiğini, 3’ünün hayatta kalmayı başardığını ve 6’sının da kayıp olduğunu duyurdu. Olaya tanık olan Chris Wyler şiddetli yağış ve dolunun dakikalar içinde Hildale kasabasında etkili olduğunu kaydederek, “Ne olduysa yarım saat, 45 dakika içinde oldu” dedi.

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.