AKP Mersin İl Başkanı Salt: Cesaret Edilemeyen İşleri Tamamlıyoruz

MERSİNAK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, hükümet olarak cesaret edilemeyen işleri tamamladıklarını belirtti.Salt, Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında Cumhuriyet hükümetlerinin şimdiye kadar hiçbirinin cesaret etmediği Antalya-Mersin yolu çalışmasının hızla sürdüğünü söyledi.

Komşu iki vilayet olan Antalya ile Mersin’in arasındaki 485 kilometrelik arazinin topografyasının bozukluğuna dikkat çeken Salt, “Bu bozuk alanda, hükümetimiz yolun yapımına başladı ve büyük bir kısmını yaptı. Projenin adı duble yol ama çoğu yerleri otoban gibi yapılmakta. Yolda 7 büyük tünel olacak ve tünel delme makineleri da haftaya çalışmaya başlayacak. 2012 yılının sonu itibariyle proje tamamlanmış olacak ve böylece Antalya-Mersin birbirine çok daha yakınlaşmış olacak” ifadesini kullandı.

Bu yol ile Antalya’ya gelen turistin Mersin’e de gelmesinin sağlanacağını ifade eden Salt, “Antalya artık turizm destinasyonu açısından kümelenme oluşturdu. Bir yoğunluk merkezi oldu, bu yoğunluğu bu taraftara doğru almalıyız çünkü Mersin ve çevresi de özellikle inanç turizmi konusunda geniş bir hinterlandı kapsıyor.” diye konuştu.

“AK Parti hükümetinin yaptıkları, Cumhuriyet tarihinden beri yapılmayan, ele alınmayan işlerdir.” diyen Salt, “Örneğin ilimizde Gülnar yolu yapılmakta, Gözne yolunun çalışmaları aralıksız sürmekte. Böylece yaylalar kent merkezine yakınlaştırılacak ve turizm açısından avantaj sağlayacaktır. Bu da akla gelmeyen ve cesaret edilemeyen bir projeydi.” şeklinde konuştu.

Hükümetin, Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadığı projeleri Mersin perişan olmasın diye yapmak istediğini anlatan Salt şöyle devam etti: “Bu noktada da D-400’e paralel olan 19 kilometrelik, Toptancı Hal Kompleksinin kuzeyinden başlayıp, Tarsus batı çıkışına kadar giden yolun yapımı için harekete geçildi. Aslında Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken bu yolu belediye bir türlü yapamıyor. Ulaştırma Bakanımız kentimize geldiğinde, belediyenin yapması gerektiğini ancak yapamadığını, kentin de bu yola çok büyük ihtiyaç duyduğunu dile getirerek, ‘Yapamıyorsa yeri bize teslim etsin, biz yapalım’ dedi. Bu yol projesinin çalışmaları bir an önce bitirilip, Ulaştırma Bakanlığı’na teslim edilmelidir.”

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.