Ankara Bu Hafta Donacak

Fotoğraf: Semra Şener, The Epochtimes, Dikmen'de Kar küreme aracı kara saplandı

Ankara Büyükşehir    Belediyesi, Ankaralıları aşırı soğuk ve   kuvvetli buzlanmaya karşı uyardı. Bu hafta hava sıcaklığının -15 derecelere   kadar düşeceğini bildiren yetkililer, vatandaşlardan aşınmış lastiklerle   trafiğe çıkmamalarını ve mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını   kullanmalarını istediler.
Devlet Meteoroloji İşleri yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu hafta   Ankara aşırı soğuk ve kuvvetli buzlanmanın etkisinde olacak.
Hava sıcaklığının, Pazartesi gündüz -3, gece -9, Salı günü gündüz -6, gece   -10 dereceye inmesiyle birlikte yoğun kar yağışı olacağını belirten   yetkililer, Çarşamba günü sıcaklığın gündüz -6, gece -13 derece, Perşembe   günü de gündüz -5, gece de -15’lere kadar düşeceği uyarısında bulundular.
Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri defalarca trafiğe çıkacak araçlarla   ilgili vatandaşlara yaptığı uyarıyı yineleyerek, “Ankaralı hemşerilerimizden   aşırı soğuklarla oluşacak buzlanmaya dikkat etmelerini istiyoruz. Biz   Büyükşehir olarak gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Ankaralı hemşerilerimiz de   lütfen, mevsimin ağır hava koşullarını göz önüne alarak, aşınmış lastiklerle   ve kış koşullarına uygun olmayan araçlarıyla trafiğe çıkmasınlar.
Kış şartlarına uygun olmayan ve aşınmış lastiklerle yola çıkan araçlar,   yoldaki en ufak olumsuzlukta kayarak yolu kapatıp, hem kendilerini hem de   trafikteki diğer araçları engelliyorlar. Bu nedenle Ankaralılardan ricamız;   yapılan tüm uyarıları dikkate almaları ve mümkün olduğunca toplu taşım   araçlarını tercih etmeleridir” dediler.
– ASKİ’DEN SU SAYACI UYARISI…
ASKİ yetkilileri de aşırı soğuklara karşı su sayaçlarının donmaması için   gerekli önlemlerin alınması uyarısında bulundular. Yetkililer, sayaçların   donması halinde ateş ve sıcak suyla müdahale etmemelerini önererek, böyle   durumlarda ASKİ’nin aranması gerektiğini kaydettiler.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI ARTIYOR

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ;İstanbul’da devam eden kar yağışının zamanla   etkisini arttırarak Çarşamba günü öğle saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli   olması bekleniyor. Kuvvetli poyrazla birlikte yer yer sağanak ve tipi   şeklinde devam edecek kar yağışının oluşturabileceği ulaşımda aksama, görüş   mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve   vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir

 

.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.