Ankara’da Binlerce Kişi Terörü Protesto Etti

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Başkent Ankara’da Şehit Uzman Çavuş Barış Akın’ın baba ocağında toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup terörü protesto etti.

Başkent’te gece saatlerinde toplanan yaklaşık 5 bin kişilik grup, Siirt-Pervari karayolunda teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Barış Akın’ın Keçiören’deki baba ocağına doğru tekbir getirerek yürüyüşe geçti. Şehidin evinin bulunduğu Fatih Caddesi’nde toplanan çok sayıda vatandaş, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez, hepimiz askeriz hepimiz polisiz’ şeklinde sloganlar atarak, terörü protesto etti.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Şehit Akın’ın evinin önünde büyük bir kalabalık oluşturan vatandaşlar, İstiklal Marşı okuyup, terör örgütü aleyhinde sloganlar attı. Yoldan geçen sürücüler de araçlarının kornalarına basarak destek verdi.

GÖLBAŞI’NDA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Son dönemde artan terör olaylarına bir tepki de Ankara’nın Gölbaşı ilçesinden geldi. Teröre lanet ve şehitlere saygı yürüyüşü düzenlenen Gölbaşı’nda kadın, erkek, genç, yaşlı herkes ellerinde Türk Bayrağı ile yürüyüşe katıldı. Katılan herkese her bir şehit için kırmızı gül dağıtıldı. “Ne Mutlu Türküm Diyene”, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Şehidim Hakkını Helal Et” sloganları ile Kaymakamlık önünden Cemal Gürsel Caddesi’ne kadar yürüyen gruba çevreden vatandaşlar da katılırken, grup burada İstiklal Marşı okuyarak basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından Doğu ve Güneydoğu’da şehit düşenler için Fatiha okunduktan sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.